Currency Converter:

Lot: 1

Current Price: 15,000 USD Starting Bid: 15,000 USD Estimated: USD Losing Winning

ROLEX-referance code:1625

MÜZELİK SAATLER HAMİDİYE CEP SAATLERİ. Üstelik altın ve savatlı gümüş chronographe olmak üzere İKİ HAMİDİYE bir arada. Koleksiyonuna en değerli Osmanlı cep saatlerini katmak, ya da cep saati koleksiyonerliğine zirveden başlamak isteyenler için!! Saatler özellikle parlatılmamış, cilalanmamıştır… HAMİDİYELER HAKKINDA BİLGİ: Sultan II. Abdülhamit’in Yıldız Sarayı’ndaki saatlerinin bakımını yapmak için İstanbul’a gelen Berlinli saatçi Johann Meyer, alaturka ve alafranga saatleri aynı anda kullanmanın getirdiği sıkıntıların farkına vararak iki farklı saat sistemini, 8 yıl süren bir çalışma sonunda. tek kadranda toplar. Bu saatin ibreleri orta kadranda Avrupa saat ayarını gösterirken, ayarlanabilir dış saat çemberlerindeki rakamlar ise alaturka saati göstermektedir. İki saat taşıma gerekliliğini ortadan kaldıran bu tasarım Meyer’e Sultan’ın saatçibaşısı bir ünvanını kazandırmış ve bu yeni saat halk arasında Hamidiye saati olarak bu anılmaya başlanmıştır (kaynak: Kemal Özdemir, Osmanlı’dan Günümüze Saatler, İstanbul, TYT Bank, 1993). Hamidiyeler, döneminde, Kapalıçarşı’da saat, köstek, takı ve mücevher mağazası J. TOLAYAN tarafından satıldığı için, bu saatleri Tolayan olarak adlandıranlar da bulunmaktadır. ALTIN HAMİDİYE: Charnier damgalı (altın kaplama ya da dülük ayar altın) kösteği ile. Çapı tepe hariç 45,7 mm olan saatin kasası 14 ayar altındır. Kadranı porselendir. CHRONOGRAPHE HAMİDİYE: Çapı tepe hariç 51,77 mm olan, cam çerçevesi ve kenarları dahil komple işli kasası savatlı gümüş, inisiyal yeri de altındır. olup, Altın Hamidiye ile aynı çalışma sistemine sahip olup, kronometreli modeldir. Osmanlı dönemi saatlerle ilgili yayınlarda resimlerine yer verilen saattir. ALTIN HAMİDİYE’NİN ÖZEL HİKAYESİ: Yunanistan’ın Osmanlı hakimiyetinde olduğu dönemde Kastoria Kesriye (bugünkü Yunanistan’da Kastoria; Makedonya sınırına 2,5 kilometre mesafedeki göl şehri) Valisi Seyit Ali’ye ait olan saat, Seyit Ali’nin oğlu Kesriyeli Mehmet Sıtkı Akozan’ın torunu Mehmet Akozan’dan satın alınmıştır. 4 kuşak aile tarafından muhafaza edilmiştir. Güney Yunanistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlığını kazandığı dönemde,Yunan Komitacılar tarafından Kuzey Yunanistan’da Kastoria Valiliğine yapılan bir baskında, vali Seyit Ali elinde bulunan saatini silahına davranmak istediğinde yere düşürmüş ve saatin kasasının bir kenarında ezikler ve aynı şekilde cam arka kapağın aynı yöndeki kenarında küçük hasarlar oluşmuştur (Bu bilgiler Mehmet Akozan Beyefendiden edinilmiş ve izni ile paylaşılmıştır). SATIŞA SUNULMA NEDENİ: MMD COLLECTION’un cep saatlerinde konsept değilikliği kararı. İki saat bir arada, kutu ve zincirleriyle (Bu yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz)

- USD
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • ROLEX-referance code:1625-MÜZELİK SAATLER HAMİDİYE CEP SAATLERİ. Üstelik altın ve savatlı gümüş chronographe olmak üzere İKİ HAMİDİYE bir arada. Koleksiyonuna en değerli Osmanlı cep saatlerini katmak, ya da cep saati koleksiyonerliğine zirveden başlamak isteyenler için!! Saatler özellikle parlatılmamış, cilalanmamıştır…
HAMİDİYELER HAKKINDA BİLGİ: Sultan II. Abdülhamit’in Yıldız Sarayı’ndaki saatlerinin bakımını yapmak için İstanbul’a gelen Berlinli saatçi Johann Meyer, alaturka ve alafranga saatleri aynı anda kullanmanın getirdiği sıkıntıların farkına vararak iki farklı saat sistemini, 8 yıl süren bir çalışma sonunda. tek kadranda toplar. Bu saatin ibreleri orta kadranda Avrupa saat ayarını gösterirken, ayarlanabilir dış saat çemberlerindeki rakamlar ise alaturka saati göstermektedir. İki saat taşıma gerekliliğini ortadan kaldıran bu tasarım Meyer’e Sultan’ın saatçibaşısı bir ünvanını kazandırmış ve bu yeni saat halk arasında Hamidiye saati olarak bu anılmaya başlanmıştır (kaynak: Kemal Özdemir, Osmanlı’dan Günümüze Saatler, İstanbul, TYT Bank, 1993).
Hamidiyeler, döneminde, Kapalıçarşı’da saat, köstek, takı ve mücevher mağazası J. TOLAYAN tarafından satıldığı için, bu saatleri Tolayan olarak adlandıranlar da bulunmaktadır.
ALTIN HAMİDİYE: Charnier damgalı (altın kaplama ya da dülük ayar altın) kösteği ile. Çapı tepe hariç 45,7 mm olan saatin kasası 14 ayar altındır. Kadranı porselendir.
CHRONOGRAPHE HAMİDİYE: Çapı tepe hariç 51,77 mm olan, cam çerçevesi ve kenarları dahil komple işli kasası savatlı gümüş, inisiyal yeri de altındır. olup, Altın Hamidiye ile aynı çalışma sistemine sahip olup, kronometreli modeldir. Osmanlı dönemi saatlerle ilgili yayınlarda resimlerine yer verilen saattir.
ALTIN HAMİDİYE’NİN ÖZEL HİKAYESİ: Yunanistan’ın Osmanlı hakimiyetinde olduğu dönemde Kastoria Kesriye (bugünkü Yunanistan’da Kastoria; Makedonya sınırına 2,5 kilometre mesafedeki göl şehri) Valisi Seyit Ali’ye ait olan saat, Seyit Ali’nin oğlu Kesriyeli Mehmet Sıtkı Akozan’ın torunu Mehmet Akozan’dan satın alınmıştır. 4 kuşak aile tarafından muhafaza edilmiştir. Güney Yunanistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlığını kazandığı dönemde,Yunan Komitacılar tarafından Kuzey Yunanistan’da Kastoria Valiliğine yapılan bir baskında, vali Seyit Ali elinde bulunan saatini silahına davranmak istediğinde yere düşürmüş ve saatin kasasının bir kenarında ezikler ve aynı şekilde cam arka kapağın aynı yöndeki kenarında küçük hasarlar oluşmuştur (Bu bilgiler Mehmet Akozan Beyefendiden edinilmiş ve izni ile paylaşılmıştır). 
SATIŞA SUNULMA NEDENİ: MMD COLLECTION’un cep saatlerinde konsept değilikliği kararı.
İki saat bir arada, kutu ve zincirleriyle 
(Bu yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz)

  Lot No: 1

  Lot: 1

  ROLEX-referance code:1625-MÜZELİK SAATLER HAMİDİYE CEP SAATLERİ. Üstelik altın ve savatlı gümüş chronographe olmak üzere İKİ HAMİDİYE bir arada. Koleksiyonuna en değerli Osmanlı cep saatlerini katmak, ya da cep saati koleksiyonerliğine zirveden başlamak isteyenler için!! Saatler özellikle parlatılmamış, cilalanmamıştır… HAMİDİYELER HAKKINDA BİLGİ: Sultan II. Abdülhamit’in Yıldız Sarayı’ndaki saatlerinin bakımını yapmak için İstanbul’a gelen Berlinli saatçi Johann Meyer, alaturka ve alafranga saatleri aynı anda kullanmanın getirdiği sıkıntıların farkına vararak iki farklı saat sistemini, 8 yıl süren bir çalışma sonunda. tek kadranda toplar. Bu saatin ibreleri orta kadranda Avrupa saat ayarını gösterirken, ayarlanabilir dış saat çemberlerindeki rakamlar ise alaturka saati göstermektedir. İki saat taşıma gerekliliğini ortadan kaldıran bu tasarım Meyer’e Sultan’ın saatçibaşısı bir ünvanını kazandırmış ve bu yeni saat halk arasında Hamidiye saati olarak bu anılmaya başlanmıştır (kaynak: Kemal Özdemir, Osmanlı’dan Günümüze Saatler, İstanbul, TYT Bank, 1993). Hamidiyeler, döneminde, Kapalıçarşı’da saat, köstek, takı ve mücevher mağazası J. TOLAYAN tarafından satıldığı için, bu saatleri Tolayan olarak adlandıranlar da bulunmaktadır. ALTIN HAMİDİYE: Charnier damgalı (altın kaplama ya da dülük ayar altın) kösteği ile. Çapı tepe hariç 45,7 mm olan saatin kasası 14 ayar altındır. Kadranı porselendir. CHRONOGRAPHE HAMİDİYE: Çapı tepe hariç 51,77 mm olan, cam çerçevesi ve kenarları dahil komple işli kasası savatlı gümüş, inisiyal yeri de altındır. olup, Altın Hamidiye ile aynı çalışma sistemine sahip olup, kronometreli modeldir. Osmanlı dönemi saatlerle ilgili yayınlarda resimlerine yer verilen saattir. ALTIN HAMİDİYE’NİN ÖZEL HİKAYESİ: Yunanistan’ın Osmanlı hakimiyetinde olduğu dönemde Kastoria Kesriye (bugünkü Yunanistan’da Kastoria; Makedonya sınırına 2,5 kilometre mesafedeki göl şehri) Valisi Seyit Ali’ye ait olan saat, Seyit Ali’nin oğlu Kesriyeli Mehmet Sıtkı Akozan’ın torunu Mehmet Akozan’dan satın alınmıştır. 4 kuşak aile tarafından muhafaza edilmiştir. Güney Yunanistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlığını kazandığı dönemde,Yunan Komitacılar tarafından Kuzey Yunanistan’da Kastoria Valiliğine yapılan bir baskında, vali Seyit Ali elinde bulunan saatini silahına davranmak istediğinde yere düşürmüş ve saatin kasasının bir kenarında ezikler ve aynı şekilde cam arka kapağın aynı yöndeki kenarında küçük hasarlar oluşmuştur (Bu bilgiler Mehmet Akozan Beyefendiden edinilmiş ve izni ile paylaşılmıştır). SATIŞA SUNULMA NEDENİ: MMD COLLECTION’un cep saatlerinde konsept değilikliği kararı. İki saat bir arada, kutu ve zincirleriyle (Bu yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz)

  USDSold
 • GEORGE CHARLE-Patek Philippe… Toka dahil 18 K. 33 mm, 1960’lar üretimi, sadece kordon değiştirilmiştir.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  GEORGE CHARLE-Patek Philippe… Toka dahil 18 K. 33 mm, 1960’lar üretimi, sadece kordon değiştirilmiştir.

  USDSold
 • JAEGER LECOULTRE -JAEGER LECOULTRE Reverso Collection Duetto Classic, uniseks. Referans Q2501420, toka dahil 18 ayar altın, elmaslı bezel, tepe hariç 23 mm, kasa uzunluğu 38 mm, full orijinal, toka da solid altın. mükemmel kondisyon.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  JAEGER LECOULTRE -JAEGER LECOULTRE Reverso Collection Duetto Classic, uniseks. Referans Q2501420, toka dahil 18 ayar altın, elmaslı bezel, tepe hariç 23 mm, kasa uzunluğu 38 mm, full orijinal, toka da solid altın. mükemmel kondisyon.

  USDSold
 • HUBLOT CLASSIC FUSION-HUBLOT CLASSIC FUSION BERLUTI TITANIUM SCRITTO OCEAN BLUE, 45 mm BLUE DIAL LEATHER, LIMITED EDITION, 329/500 (500 adetlik sınırlı üretimin 329’uncusudur)
Kadran da deridir. Orijinal kutusuyla birlikte.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  HUBLOT CLASSIC FUSION-HUBLOT CLASSIC FUSION BERLUTI TITANIUM SCRITTO OCEAN BLUE, 45 mm BLUE DIAL LEATHER, LIMITED EDITION, 329/500 (500 adetlik sınırlı üretimin 329’uncusudur) Kadran da deridir. Orijinal kutusuyla birlikte.

  USDSold
 • ROLEX-Rolex, Referans 1625, tek çekim, orijinal cam, 36 mm. Değişeni yok.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  ROLEX-Rolex, Referans 1625, tek çekim, orijinal cam, 36 mm. Değişeni yok.

  USDSold
 • ELGİN ..Tabaka hediye edilecektir-Toz kapak, tepe dahil ful ALTIN KAPLAMA, 110 yıllık, avcı kasa ELGİN CEP SAATİ (1912 yılında üretilen 366 bin örnekten günümüze ulaşan yaklaşık bin adetten biri, tepe hariç 50,5 mm çap, kasa tırtıkları ilk günkü gibi, hatasız PORSELEN kadran, tertemiz mekanizma), ELGİN marka ALTIN KAPLAMA GÜMÜŞ TABAKA (damgalI, 13x7,5 cm) ve ALTIN KAPLAMA GÜMÜŞ ZİNCİR (damgalı, 32x2 cm). Üç ürün de hatasız olup tüm ayrıntılar doğal ortamda çekilmiş

  Lot No: 6

  Lot: 6

  ELGİN ..Tabaka hediye edilecektir-Toz kapak, tepe dahil ful ALTIN KAPLAMA, 110 yıllık, avcı kasa ELGİN CEP SAATİ (1912 yılında üretilen 366 bin örnekten günümüze ulaşan yaklaşık bin adetten biri, tepe hariç 50,5 mm çap, kasa tırtıkları ilk günkü gibi, hatasız PORSELEN kadran, tertemiz mekanizma), ELGİN marka ALTIN KAPLAMA GÜMÜŞ TABAKA (damgalI, 13x7,5 cm) ve ALTIN KAPLAMA GÜMÜŞ ZİNCİR (damgalı, 32x2 cm). Üç ürün de hatasız olup tüm ayrıntılar doğal ortamda çekilmiş

  USDSold
 • Her iki kapakta da muhteşem ötesi bir işçilik, emek… Tepe ve kulp ile kapak kenarları ve kasa kenarları işli… Tepe hariç 49 mm. Anahtar kurmalı. Hatasız porselen kadran… Tertemiz, sorunsuz mekanizma… Antika kutusu ve anahtarıyla… Tüm ayrıntılar, ilk dördü stüdyo, diğerleri doğal ortamda çekilen fotoğraf

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Her iki kapakta da muhteşem ötesi bir işçilik, emek… Tepe ve kulp ile kapak kenarları ve kasa kenarları işli… Tepe hariç 49 mm. Anahtar kurmalı. Hatasız porselen kadran… Tertemiz, sorunsuz mekanizma… Antika kutusu ve anahtarıyla… Tüm ayrıntılar, ilk dördü stüdyo, diğerleri doğal ortamda çekilen fotoğraf

  USDSold
 • ZENNE ALTIN CEP SAATLERİ:
(1) Toz kapak dahil 14K, 26,39 gr, 13,15 gr altın, 32 mm,
(2) Toz kapak dahil 14K, 20,38 gr, 20,39 gr, 10 gr altın, 30 mm,
(3)Toz kapak dahil 14K, 22,35 gr, 11,17 gr aktın, 33 mm, 
(4) Toz kapak hariç 14K, 24 gr, 8 gr altın, 31 mm,
(5) Toz kapak hariç 14K, toplam 26,7 gr, 8,6 gr altın, 34 mm,
(6)Toz kapak dahil 18 K, toplam 18,06 gr, 7,2 gr altın, 28 mm, 
Tüm ayrıntılar doğal ortam çekilmiş fotoğraf

  Lot No: 8

  Lot: 8

  ZENNE ALTIN CEP SAATLERİ: (1) Toz kapak dahil 14K, 26,39 gr, 13,15 gr altın, 32 mm, (2) Toz kapak dahil 14K, 20,38 gr, 20,39 gr, 10 gr altın, 30 mm, (3)Toz kapak dahil 14K, 22,35 gr, 11,17 gr aktın, 33 mm, (4) Toz kapak hariç 14K, 24 gr, 8 gr altın, 31 mm, (5) Toz kapak hariç 14K, toplam 26,7 gr, 8,6 gr altın, 34 mm, (6)Toz kapak dahil 18 K, toplam 18,06 gr, 7,2 gr altın, 28 mm, Tüm ayrıntılar doğal ortam çekilmiş fotoğraf

  USDSold
 • Cep saati lotu

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Cep saati lotu

  USDSold
 • Ulysse Nardin
- Tepe hariç 51 mm, işli tepe kulbu ve toz kapağı dahil komple 900 ayar GÜMÜŞ işli kasa, PORSELEN kadran, tertemiz ve zaman tutuşu düzgün mekanizma. Avrupa zincir.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Ulysse Nardin - Tepe hariç 51 mm, işli tepe kulbu ve toz kapağı dahil komple 900 ayar GÜMÜŞ işli kasa, PORSELEN kadran, tertemiz ve zaman tutuşu düzgün mekanizma. Avrupa zincir.

  USDSold
 • Ulysse Nardin-Ulysse Nardin
Tepe hariç 44 mm, hatasız kasa, kadran , tertemiz ve zaman tutuşu düzgün mekanizma. Avrupa köstek. Kutu.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Ulysse Nardin-Ulysse Nardin Tepe hariç 44 mm, hatasız kasa, kadran , tertemiz ve zaman tutuşu düzgün mekanizma. Avrupa köstek. Kutu.

  USDSold
 • Longines Flagship

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Longines Flagship

  USDSold
 • OMEGA-Omega, orijinal kutusunda, aykırı model, altın kaplama, porselen kadran nadir bir beşgen Omega… Doğal ışıkta çekilen fotoğraf

  Lot No: 13

  Lot: 13

  OMEGA-Omega, orijinal kutusunda, aykırı model, altın kaplama, porselen kadran nadir bir beşgen Omega… Doğal ışıkta çekilen fotoğraf

  USDSold
 • LONGİNES-Longines Admiral, 1970’ler, otomatik, Longines 506 Swiss kalibre, 21 jewels, incabloc, mekanizma seri no. 51266859, çelik kasa, tepe hariç 34,5 mm, kasa seri no.16122585, her şeyi ile orijinal

  Lot No: 14

  Lot: 14

  LONGİNES-Longines Admiral, 1970’ler, otomatik, Longines 506 Swiss kalibre, 21 jewels, incabloc, mekanizma seri no. 51266859, çelik kasa, tepe hariç 34,5 mm, kasa seri no.16122585, her şeyi ile orijinal

  USDSold
 • Hatasız, tuğrası, sahı, çeşnisi, zincirde ve sürgüde tuğrası ile eksiksiz Osmanlı ipek köstek. 100 gr.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Hatasız, tuğrası, sahı, çeşnisi, zincirde ve sürgüde tuğrası ile eksiksiz Osmanlı ipek köstek. 100 gr.

  USDSold
 • Hatasız, tuğrası, sahı, çeşnisi, zincirde ve sürgüde tuğrası ile eksiksiz Osmanlı ipek köstek. 173,31 gr.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Hatasız, tuğrası, sahı, çeşnisi, zincirde ve sürgüde tuğrası ile eksiksiz Osmanlı ipek köstek. 173,31 gr.

  USDSold
 • HEBDOMAS-Osmanlı Hebdoomas 8 günlük, 1910 öncesi, tırnak basmalı, porselen kadran, gümüş kasa, arka kapak savatlı gümüş figürlü, ön çerçeve ve arka kapak altın sıvama.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  HEBDOMAS-Osmanlı Hebdoomas 8 günlük, 1910 öncesi, tırnak basmalı, porselen kadran, gümüş kasa, arka kapak savatlı gümüş figürlü, ön çerçeve ve arka kapak altın sıvama.

  USDSold
 • ETERNA-Eterna S.C.&P (Smyrnie Casaba and Prolongement- İzmir Kasaba ve Temdidi, tepe hariç 56 mm, tırnak basmalı, porselen kadran, temiz mekanizma, yüksek kondisyon.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  ETERNA-Eterna S.C.&P (Smyrnie Casaba and Prolongement- İzmir Kasaba ve Temdidi, tepe hariç 56 mm, tırnak basmalı, porselen kadran, temiz mekanizma, yüksek kondisyon.

  USDSold
 • ZENITH-Zenith, 18 K, AFP, otomatik, sadece kordonu yenilenmiştir

  Lot No: 19

  Lot: 19

  ZENITH-Zenith, 18 K, AFP, otomatik, sadece kordonu yenilenmiştir

  USDSold
 • TİSSOT TOUCH-Tissot Touch, full orijinal. Kutulu

  Lot No: 20

  Lot: 20

  TİSSOT TOUCH-Tissot Touch, full orijinal. Kutulu

  USDSold
 • TISSOT Squelette (İskelet)-TISSOT Squelette (İskelet) değişeni yok, full orijinal, kutulu

  Lot No: 21

  Lot: 21

  TISSOT Squelette (İskelet)-TISSOT Squelette (İskelet) değişeni yok, full orijinal, kutulu

  USDSold
 • TAG HEUER-TAGHEUER, Değişeni yok, full orijinal, kutulu.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  TAG HEUER-TAGHEUER, Değişeni yok, full orijinal, kutulu.

  USDSold
 • Patek Philippe -Patek Philippe GONDOLO YELLOW GOLD…18 K

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Patek Philippe -Patek Philippe GONDOLO YELLOW GOLD…18 K

  USDSold
 • 43 mm, 14K, resim: iran şahı. Kadranda gözü yormayan kılcal

  Lot No: 24

  Lot: 24

  43 mm, 14K, resim: iran şahı. Kadranda gözü yormayan kılcal

  USDSold
 • Toz kapak dahil 14K, 26,39 gr, 13,15 gr altın, 32 mm, mükemmel kondisyon

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Toz kapak dahil 14K, 26,39 gr, 13,15 gr altın, 32 mm, mükemmel kondisyon

  USDSold
 • Toz kapak dahil 14K, 20,39 gr, 10 gr altın, 30 m

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Toz kapak dahil 14K, 20,39 gr, 10 gr altın, 30 m

  USDSold
 • Toz kapak hariç 14K, 24 gr, 8 gr altın, 31 mm,

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Toz kapak hariç 14K, 24 gr, 8 gr altın, 31 mm,

  USDSold
 • Toz kapak hariç 14K, toplam 26,7 gr, 8,6 gr altın, 34 mm, gözü yormayan kılcal.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Toz kapak hariç 14K, toplam 26,7 gr, 8,6 gr altın, 34 mm, gözü yormayan kılcal.

  USDSold
 • Toz kapak dahil 18 K, toplam 18,06 gr, 7,2 gr altın, 28 mm,

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Toz kapak dahil 18 K, toplam 18,06 gr, 7,2 gr altın, 28 mm,

  USDSold
 • CORUM-CORUM, çelik, otomatik, 1970’ler, 30x30 mm kasa, 19,5 mm kadran,

  Lot No: 30

  Lot: 30

  CORUM-CORUM, çelik, otomatik, 1970’ler, 30x30 mm kasa, 19,5 mm kadran,

  USDSold
 • OMEGA-Omega, 1938, tepe hariç 48 mm, porselen kadran, günlük kullanıma da uygun.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  OMEGA-Omega, 1938, tepe hariç 48 mm, porselen kadran, günlük kullanıma da uygun.

  USDSold
 • Louis Perret Brenets-Louis Perret Brenets, 1870-1899, tepe hariç 48 mm, patinası mükümmel gümüş, tüm işleme ve tırtıkları ilk günkü gibi diri kasa, hatasız porselen kadran, tertemiz arma damgalı mekanizma, 90 derecenin altında kapak açıları, ucu tuğralı gümüş zincir, antika anahtar

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Louis Perret Brenets-Louis Perret Brenets, 1870-1899, tepe hariç 48 mm, patinası mükümmel gümüş, tüm işleme ve tırtıkları ilk günkü gibi diri kasa, hatasız porselen kadran, tertemiz arma damgalı mekanizma, 90 derecenin altında kapak açıları, ucu tuğralı gümüş zincir, antika anahtar

  USDSold
 • ZENITH-Avcı kasa gümüş Zenith. 1929. Tepe hariç 49 mm, toz kapağı dahil gümüş diri kasa, hatasız porselan kadran, tertemiz mekanizma. Kapak açıları 90 derece, düzgün zaman tutuş, günlük kullanıma uygun.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  ZENITH-Avcı kasa gümüş Zenith. 1929. Tepe hariç 49 mm, toz kapağı dahil gümüş diri kasa, hatasız porselan kadran, tertemiz mekanizma. Kapak açıları 90 derece, düzgün zaman tutuş, günlük kullanıma uygun.

  USDSold
 • DOXA-Doxa, isviçre, tepe hariç 54 mm, argentant kasa, porselwn kadran, biri kırmızı çift nümerik

  Lot No: 34

  Lot: 34

  DOXA-Doxa, isviçre, tepe hariç 54 mm, argentant kasa, porselwn kadran, biri kırmızı çift nümerik

  USDSold
 • İstanbul musevilerinden M. Lazootto’ya yapılmış ( ismi saniyeliğin üzerine yazılmıştır) şahsa özel, toz kapağı, tepe, tepe kulbu dahil 925 ayar gümüş, 1929-30, tepe hatiç 48 mm, temşz kadran ve mekanizma, arka kapakta inisiyal yeri boş.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  İstanbul musevilerinden M. Lazootto’ya yapılmış ( ismi saniyeliğin üzerine yazılmıştır) şahsa özel, toz kapağı, tepe, tepe kulbu dahil 925 ayar gümüş, 1929-30, tepe hatiç 48 mm, temşz kadran ve mekanizma, arka kapakta inisiyal yeri boş.

  USDSold
 • Le Roy à Paris-Le Roy à Paris, tepe hariç 34 mm, toz kapak hariç 18 K, Avrupa zincir; anahtar ve antika kutu ile. Tozkapaklı olarak (mekanizma hariç) 12,85 gr altın. Net altın ağırlığı 8 gr.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Le Roy à Paris-Le Roy à Paris, tepe hariç 34 mm, toz kapak hariç 18 K, Avrupa zincir; anahtar ve antika kutu ile. Tozkapaklı olarak (mekanizma hariç) 12,85 gr altın. Net altın ağırlığı 8 gr.

  USDSold
 • CERTİNA-Certina 7750, otomatik, sadece kordonu yenilenmiştir. Kordon hariç full orijinal.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  CERTİNA-Certina 7750, otomatik, sadece kordonu yenilenmiştir. Kordon hariç full orijinal.

  USDSold
 • Claude Bernard-Claude Bernard, gerçek sıfır, hiç kullanılmamış, kutu dahil full orijinal

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Claude Bernard-Claude Bernard, gerçek sıfır, hiç kullanılmamış, kutu dahil full orijinal

  USDSold