Müzayede Kuralları

1. Bankcostaauction, bir müzayede firması olup, doğrudan satış yapmamaktadır. 

2. Bankcostaauction, aksi belirtilmediği sürece üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır.

3. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Aynı ürüne birden fazla üyenin pey vermesi durumunda, en yüksek pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeleri dâhilinde (bkz. madde 11) ilave peyi ile, süre sonunda ürünü satın almaya hak kazanır. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

4. Komisyon bedeli, her mezat için farklılık gösterebilmektedir.

5.  Katma Değer Vergisi ve Ulusal/Uluslararası kanunlar gereği oluşabilecek diğer vergiler alıcılara aittir.

6. Müzayedede listelenen ürünler www.bankcostaauction.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adres bilgilerini göreceğiniz ofisimizde inceleyebilirsiniz. Bankcostaauction, ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

7. Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Peyin iptal edilebilmesi ancak mezat başlangıcından 48 saat öncesinde müracaat edilmesi durumunda yapılacaktır. Üyelerin doğrudan pey iptal etmesi mümkün değildir.

8. Yeni üyeler, 10 adet veya üzerinde pey vermek istemeleri durumunda referans belirtmesi gerekmektedir. Belirtilen referansın yeterli bulunmaması halinde Bankcostaauction Müzayede firması söz konusu üyenin vermiş olduğu tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Yeni üyelerin teklif limiti referansta bulunulmadığı takdirde 1000 TL'dir. İlk ürün alımı ve ödemenin tamamlanmasından sonra, üyeler kişisel limitlerinin arttırılması için mail ya da telefon ile istekte bulunabileceklerdir. Ayrıca, firmamız kendi değerlendirmeleri sonucunda ve ilgili üyelere de bilgilendirme yapmak  kaydı ile limit artışı yapabilecektir.

9. 5 iş günü içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumda üyelik askıya alınır. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Bankcostaauction avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

10. Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

11. Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

11a.         1.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 1.-TL

11b.         20.-TL ‘den 50.-TL’ye kadar – 2.-TL

11c.        50.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5 TL

11d.       100.-TL’den 200.-TL’ye kadar – 10 TL

11e.       200.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25 TL

11f.       500.-TL’den 1000.-TL’ye kadar  – 50 TL

11g.       1000.-TL’den 2000.-TL’ye kadar  – 100 TL

11h.        2000.-TL’den 5000.-TL’ye kadar  – 250 TL

11i.        5000.-TL’den 10000.-TL’ye kadar  – 500 TL

11j.        10000.-TL’den 20000.-TL’ye kadar  – 1000 TL

11k.        20000.-TL’den 50000.-TL’ye kadar  – 2500 TL

11l.        50000.-TL’den 100000.-TL’ye kadar  – 5000 TL

11m.       100000.-TL ve üzeri – 10000.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

12. Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiş olup belirtilen saatte teklife kapanacak ve canlı mezatta tüm mezatlar sıra numarasına göre sonuçlandırılacaktır. Mezatların tamamının sonuçlanmasını müteakip, ilgili mezatlarda pey veren tüm üyelere, kazandığı/kaybettiği ürünlerin, satış fiyatlarının ve diğer vergi vs. bilgilerini içeren mezat bilgilendirme raporu gönderilecektir. Bu rapor kişisel bilgiler içerdiği için, üyelerin başvuru sırasında belirtmiş oldukları kişisel e-mail adreslerine gönderilecektir.

13. Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız kulistir23@gmail.com adresine sms veya e-maiil İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

14. Ürünler, ödemenin tamamlanmasından sonra alıcılara kargo yolu ile ulaştırılacaktır. Kargo ücreti alıcıya aittir. Ürünlerini elden teslim almak isteyenlerin, ödemesini tamamlamasından sonra tarafımıza 1 iş günü içerisinde bilgi vermesi gereklidir. Yurtdışına gönderilmesi istenen kargolar için ücret peşin olarak alınmaktadır. Yurtdışına gönderim PTT, kayıtlı posta ile sağlanacaktır.

15. Tamamlanmış olan satışlarla ilgili doğacak ihtilaflarda; firmamızın bilgisayar kayıtları, mezat tutanakları ve ticari belge ve defterler münhasıran ve ayrıca yemin gerektirmeden kesin delil olarak kabul edilir.

16. www.bankcostaauction.com üzerinden satışı yapılan ve 3. şahıslara ait ürünlerin ödemesi mezat tarihinden bir ay sonra yapılır.

17. Uluslararası firmalar tarafından sertifikalanmış olan ürünlerde iade kabul edilmez

18. Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.

19. Merkez ofisimiz İsviçrede olup kazanılan ürünler İstanbuldan gönderilecektir.

 

PEY: Teklif Edilen Tutar.

 

Hesap Numaramız: